2016 Yazma Örnekleri

Yazma tarih boyunca kullanılan bir başı koruma aracıdır. Saçları kapatma ya da dış etkilerden koruma amacı ile kullanılan yazmalar rengarenk ve çok şık kenar oyaları ile tüm bayanların ilgi alanına girer. Gerek saçları kapatmak gerekse boyuna süs olarak dolamak için tercih edilmektedir. 2016 yazma örnekleri incelendiğinde, renk, desen ve kalitesi ile göz dolduran çeşitleri görülür. Birçok markada bulunan yazmalar, tığ oyaları, iğne oyaları veya mekik oyaları ile çok zarif durmaktadır.

2016 Yazma Örnekleri

2016 Yazma Örnekleri

Bölgeden bölgeye değişiklik gösteren yazma modelleri kültür farkını da yansıtmaktadır. Başa bağlama şekli bile kültürlere göre farklılık gösteren yazmalar, renk ve desenleri ile de farklı anlamlar ifade ederler. Bazı toplumlarda üstünlük ifadesi olarak bile anlamlandırılmaktadır. 2016 yazma örnekleri yazmada modanın son trendini göstermektedir. Oyalarla süslenen yazmalar genç kızların çeyizinde önemli bir yer tutmaktadır. Renk ve desen olarak hayal gücünü zorlayan örgü işleri adeta bir sanat eseri gibi durmaktadır.

İğne Oyası Yazma Örnekleri

2016 Yazma Örnekleri

Yaz aylarının gelmesi ile başlayan düğün sezonunda çeyiz hazırlıkları son hızla sürerken yazma seçiminde 2016 yazma örnekleri genç kızların işini kolaylaştırmaktadır. Çeyizlere hiçbir zaman yazma ve tülbent konulmanın unutulmadığı memleketimizde, yazmanın ayrı bir yeri vardır. Tesettürlü bayanların başörtüsü, genç kızları fuları yazmalar zarif ve şık modelleri ile 2016 sezonunda da karşımızdadır. Kendin yap dünyasında tığ, mekik veya iğne oyası ile oyalanan yazmalar internette de satışta olup, her renk ve desende farklı zevklere hitap etmektedir. Kullanımı çok eskilere dayanan yazmalar günümüzde klasik düz renginden çıkmış olup, renk ve desenleri ile çeyizlerin baş tacıdır. Kültürden kültüre farklılık gösteren başa bağlama şekilleri ile yazmalar Anadolu insanından şehirdeki kadınlara kadar her kesimin ilgisini çekmektedir. Hiçbir zaman modasının geçmeyeceği yazmalar her geçen gün desen ve renk seçenekleri ile hanımları cezbetmektedir.

2016 Yazma Örnekleri

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe