Ayraç Yapımı İçin Sevimli Diy Projeleri

Ayraçlar kitap kurtlarının -kitaplardan sonra- biriktirmeyi en sevdiği şeylerin başında gelir. Bu nedenle el yapımı ayraç kitapsever arkadaşlarınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Üstelik yapması en kolay aksesuarlardan biri olduğu için kendin yap dünyası ile tanışmak için de harika bir fırsattır. Bu sevimli diy projeleri ile kreşe, anaokuluna giden çocuğunuzla oturup harika vakit geçirirken aynı zaman evladınıza el emeğinin kıymetini anlatabilirsiniz.

Minion figürlü ayraç yapımı

diy ayraç minion
Çocukların ve daima çocuk kalacakların en sevdiği çizgi kahramanlardan biri olan Minion’lara bir de ayraçlık görevi verin. Üç farklı kartvizit kağıdı ve biraz sicim kullanarak yapabileceğiniz güzel bir diy projesi.(Kaynak)

Lastik tokalardan ayraç yapılışı

lastikli ayraç yapımı
Saç lastikleri ve bikaç düğmeyi harika bir kitap ayracına dönüştürebilirsiniz. Minik hanımefendilere kitap sevgisi aşılamak için nefis bir kendin yap projesi. (Kaynak)

El işi kağıdıyla ayraç nasıl yapılır?

el işi kağıdıdan ayraç yapımı
İki farklı renkte el işi kağıdını biraz yapıştırıcı ile destekleyip görseldeki gibi örerek iki ucuna kurdela bağlayın. Minik öğrenciler için kolay ve hoş bir okul projesi olarak değerlendirilebilir. (Kaynak)

Püsküllü Ayraç Yapımı

püsküllü ayraç yapılışı
Orlon ipler sadece örgü örmeye yaramadığı gibi kullanışlı bir ayraca da dönüştürülebilir. (Kaynak)

Ponpon ayraç yapılışı

ponpon ayraç
Püskül olur da ponpon olmaz mı? işte size adım adım ponpon ayraç yapılışı… Tamamını görmek için tıklayın!

Origami Ayraç Yapımı

origami-ayrac-yapimi
Biraz da büyüklere çalışalım. Origami sanatının tüm incelikleriyle yapabileceğimiz Geyşa figürlü mükemmel bir ayraç! İlham almalık değişik örnekler için: http://karnilla.deviantart.com/gallery/

El yapımı aksesuarlara meraklıysanız aşağıdaki konu tam size göre!
Bileklik Yapımı İçin Farklı Kendin Yap Projeleri

One Response

  1. kiralık minibüs araclar 3 Ekim 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe