Çocuk odası için renkli çerçeve yapımı

Çocuk odası, kreş vb mekanları daha civcivli hale getirmek her zaman sanıldığı kadar pahalı bir iş değildir zira biraz yaratıcılık biraz da geridönüşüm ile harika dekorasyon işler çıkartmak mümkün. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap projesi de bunun en güzel kanıtlarından bir tanesi. Böyle aktiviteleri çocuğunuzla birlikte yapmanız hem güzel vakit geçirmenize hem de onların zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

Kullanacağımız Malzemeler

Gerekli malzemeleri kısaca saymak gerekirse öncelikle çeşitli ebatlarda karton kutu kapaklarına ihtiyacımız olacak. Elinizdeki ayakkabı kutuları bu iş için çok uygundur.

 

çocuk-odası-çerçeve

Çocuk odası için renkli çerçeve yapımı

Daha sonra bu karton kapakları renkli desenli cilt kağıtlarıyla kaplıyoruz. Ciltleme işlemlerinin ardından kutularımızı birbirine yapıştırmamız gerekiyor. Bunun için de yapıştıracağımız kenarlara biraz yapıştırıcı sürerek beklemeye alıyoruz.

Bekleme esnasında yapıştırılan kısımları şekildeki gibi mandallarla birbirine tutturursanız daha sağlam bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

Çerçevelerimiz iyice birbirine tutunduktan sonra duvara asabilmemiz için üst kısımlarından iki adet delik açarak renkli urganlar iki ucundan geçirerek kalınca bir düğüm atıyoruz. Elinizde dekoratif bir urgan yoksa renkli orlon ipleri birbirine sarmal şekilde dolayarak hoş görünümlü bir askı elde edebilirsiniz.

Askımız duvar asılmaya hazır hale gelmiştir. Çerçeveleri dilerseniz hayvan figürleriyle dilerseniz de çocuğunuzu güzel resimleriyle doldurabilirsiniz. Başka ev aksesuarı uygulamarında görüşmek üzere… Güle güle kullanın.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe