Dantel Tabak Yapımı

Dantelden tabak yapımı kullanmadığınız dantelleri değerlendirmek için uygulayabileceğiniz en pratik kendin yap projelerinden biridir. El yapımı dekorasyon malzemeleri elde etmek için çeşitli yöntemler aradıysanız ne kadar sık kullanıldığını görmüşsünüzdür. Dantelden yapacağınız tabakları şekerlik olarak kullanabilirsiniz ya da takılarınızı muhafaza edebilirsiniz. En olmadı vestiyere koyarak içinde anahtar vb. ıvır zıvır biriktirebileceğiniz dantel tabakların yapımı oldukça basit, malzemeleri ise son derece uygun fiyatlı ve kolay bulunabilir türden materyallerdir. Bugün sizlerle paylaşacağımız dantel tabak yapımı için gerekli malzemeler ise şöyle:

Dantel Tabak Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Dantel Tabak Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Kumaş Sertleştirici: Kola olarak da bilinen kumaş sertleştiriciler hazır olarak da satılıyor. 250 ml olanları yaklaşık 12-15 liraya internetten satın alabilirsiniz. Her şeyin ev yapımı makbul diyenler için evde kumaş sertleştirici nasıl yapılır? konumuza göz atabilir.
  • Akrilik Kumaş Boyası: Beyaz dantelleri renklendirmek için kullanacağımız kumaş boyalar 100 ml şişeler halinde satılıyor. Tek bir tabak yapacaksanız yeterli olacaktır. Artdeco markalı kumaş boyalarını 10 lira gibi fiyatla herhangi bir yapı markette bulabilirsiniz. Dantel tabağı beyaz olarak kullanacaksanız almanıza gerek bile yok.
  • Fırça, Plastik Kap, Metal Tas

Dantel Tabak Nasıl Yapılır?

Kumaş sertleşticimizi plastik kaba boşaltalım.

dantel tabak yapimi

Ardından içerisine bir miktar akrilik boya ekleyip karıştıralım.

dantel tabak yapimi

Elde ettiğimiz karışımı dantele yedirerek metal kabımızın altına düzgünce yerleştirelim ve bu şekilde 24 saat kurumaya bırakalım. Bu işlemi ev yapımı kumaş sertleştirici ile yapacaklar olanlar 2-3 yemek kaşığı nişansta kullanırlarsa daha etkili bir sonuç alacaklardır.

dantel tabak yapimi

Dantelimiz kuruduktan sonra tabak olarak kullanmaya hazırdır.

dantel tabaklar

Eski dantelleri değerlendirme yöntemleri için aşağıdaki linklere tıklayarak daha önce paylaştığımız konulara erişebilirsiniz.

Dantel Bileklik ve Küpe Yapımı

Dantel ile ayakkabı süsleme

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe