Dilek Balonu Nasıl Yapılır?

El emeğinin kutsallığına inanan insanlar olarak hazır almak yerine kendin yap prensibiyle hareket ediyoruz. Bugün sizlerle çok eğlenceli bir proje paylaşacağız. Hadi gelin sizler ile evde dilek balonu nasıl yapılır onu inceleyelim. Son zamanlarda özellikle güzel havalarda bazen gökyüzünde gen sanki bizlere ufo görüntüsü veren küçük ışıklar görüyoruz. Aslında onlar birer dilek balonu olup sizlerde böyle bir dileğin sahibi olabilir ve kendi dilek balonlarınızı yaparak gökyüzüne selamınızla birlikte yollayabilirisiniz. Yapması hem eğlenceli olacak hem de dileğiniz gökyüzünde yıldızların arasında kendi yerini bulacaktır. Hazırsanız hemen malzemeleri baymaya başlayabilir ve sizlerinde kendi dilek balonlarınızın sahibi yapabiliriz.

Dilek Balonu Yapımı için Gerekli Malzemeler

Dilek balonu nasıl yapılır diye soran seslerinizi duyar gibi oluyoruz ve hemen malzeme listesini sizlere sunuyoruz. İnce ve hafif bir Japon kâğıdı, yapıştırıcı ama kuvvetli bir yapıştırıcı olmasına çok dikkat edin kâğıt açılmasın ince teller, kare şeklinde küçük mum, bambu acından ensek bir kasnak, makas ve bıçak.

el yapımı dilek balonu yapımı el yapımı dilek balonu yapımı

Dilek Balonu Nasıl Yapılır?

Kâğıdı düz bir zemin üzerine yayın ve kasnağı tam ortasına koyarak işaretleyin, daha sonra yaydığınız kâğıdı tıpkı bir yuvarlak kese kâğıdı şeklinde ikiye katlayın, ince telleri kasnağın içine eşit şekilde monte edin ve yuvarlak şekle getirdiğiniz dilek balonu şeklini bu kasnağın etrafına yapıştırıcı ile yapıştırın. Tellerin tam ortasına kare şeklindeki mumu yerleştirin işte dilek balonunuz hazır.

dilek-balonu

Şimdi güzel havada bu güzel el yapımı dilek balonu nasıl yapılır diyerek yaptığınız balonu istediğiniz dileğinizi söyleyerek mumu yakarak sıcak hava üflemesini sağlayabilir ve dileğiniz ile birlikte göklere yıldızlara uçurabilirsiniz. Yapımı çok kolay dilek balonların aklınıza gelen dileğinizi söylemek için her zaman yapabilir ve güzel gecelerin keyfini gökyüzünde yıldızlara kadar ulaşan dilek balonlarınızı seyrederek çıkartabilirsiniz. Sıcak hava ile dolan balon gidebildiği kadar yükseklere gidecek siz de sevdiklerinizde bu keyifli zamanın tadını hep birlikte çıkartmanın coşkusunu yaşayacaksınız.

Farklı bir dilek balonu yapımı tarifi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe