El yapımı kapı süsü modelleri

Kapı süsü evlerimizde kullanabileceğimiz en hoş aksesuarlardan bir tanesi. Üstelik hoş süsleme araçları hemen hemen her türlü materyalden yapılabildiği için ekstra para harcamanıza gerek bırakmaz. Dekorasyon amaçlı kullanmak için birebirdir.

Eski dergilerden gazete kağıtlarından külahlar yaparak, kozalakları ornimental kompozisyonlarla bir araya getirerek, biraz daha özen isteyen keçe figürlerle ya da renkli grapon kağıtlarını simli iplerle kombine ederek harika kendin yap kapı süsü modelleri çıkarabilirsiniz.

 

Çember olarak kullanabileceğiniz bir destek aracı bulduktan sonra -ki bunları plastik tabakların ortasını keserek bile elde edebilirsiniz- etrafını dilediğiniz gibi süsleyerek tamamen kendinize özel kapı süsü yapımı tarifinizi çıkartabilirsiniz. Zira özel günlerde el yapımı kapı süsü modelleri kullanmak ortama samimiyet kattığı için her geçen gün biraz daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir.

İsimli kapı süsü çocuk odalarında ya da yeni evli çiftlerin dış kapılarında sıkca kullanmayı tercih ettiği zarif ve sevimli ev aksesuarları sayılır Malzeme bulmak için ayrı bir bütçe ayırmadan yapabileceğiniz kapı süsleri için ilginç kapı süsü örnekleri arıyorsanız aşağıdaki galerimizdeki motifleri inceleyebilirsiniz.

Bu kapı süsü örneklerinin çoğu uzun uzun anlatımlarda boğulmanıza gerek kalmadan nasıl yapılır diye uzun uzun düşünmeden tamamen kendi hayalgücünüzle üretebileceğiniz objelerdir. Başta da dediğimiz gibi maksat harcama yapmadan keyifli vakit geçirerek elimizdekileri değerlendirmek 😉

2 Comments

  1. Ankara Profesyonel Nakliyat 7 Mart 2016 Cevapla
  2. çiçek gönder 10 Mart 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe