Evde Selülit Giderici Doğal Krem Yapımı

Yaz ayları yaklaşırken kadınları en çok sıkıntıya sokan konulardan biri de bacaklardaki selülitlerdir. Selülit derdinden kurtulmak için öncellikle onları ortaya çıkartan sebepleri anlamak gerekiyor. Bilindiği gibi selülitlerin en büyük nedeni yağlı besinleri aşırı tüketmek ve hareketsiz bir hayat sürmek. İkincil nedenler arasında ise yeterince su tüketmemek, gazlı içeceklere olan düşkünlük ve aşırı şeker, tuz tüketimi. Bütün bunlar spor yapmayan bir vucutla birleşince selülit gibi sorunlar da kaçınılmaz bir hâl alıyor. Selülit gibi estetik kaygılar kadar sağlığınız için de ciddi tehlike arz eden bu yaşam tarzından uzaklaşmak en temel kural.

Sağlıklı yaşam haricinde dışarıdan müdahale edebileceğimiz çözüme gelelim. Plaj keyfinizi kaçırıp sizi mayo, bikini giymekten imtina ettirecek olan selülitlerden kurtulmak için kozmetik ürünlere çuvalla para bayılmak da zorunda değilsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu doğal selülit kremi tarifi ile kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeleri kullanarak bu dertten kurtulabilirsiniz.

Selülit Giderici Doğal Krem Yapımı

selülit-kremi

Evde selülit kremi yapmak için gerekli malzemeleri aktarlar ve eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Malzeme listemiz aşağıdaki gibidir.

– Aspirin (15 adet, dövülüp toz haline getirilecek)
– 3 adet Bephantol krem (Eczaneler de bulabilirsiniz)
– 10 adet limon (Sıkıp suyu alınacak)
– 25 gram melisa yağı
– 25 gram okaliptüs yağı
– 5 gram ada çayı (önceden demlenmiş, sadece çayı kullanılacak)
– 25 gram melisa yağı

Malzemelerimizi tamamladıktan sonra geniş bir kapta hepsini tahta kaşıkla karıştırıp ezerek iyice birbirlerine karışmasını sağlayalım. Elde ettiğimiz kremi kullanmadan önce duş alıp, sorunlu bölgelere 5 dakika kadarelinizle masaj yapın. Kremi masaj yaparak bacaklarınızdaki selülitli bölgeye uygulayın. Streç film ile sarıp 15 dakika bekletirseniz daha etkili sonuç almanız mümkündür. Ayrıca günde en az 2 litre su içip spor yapmayı ihmal etmeyin. Kısa sürede selülitlerinizin belirginsizleştiğini fark edeceksiniz.

Doğal kozmetik ürünleri ile ilgileniyorsanız Ev yapımı güneş kremi nasıl yapılır? konumuz da ilginizi çekebilir.

 

3 Comments

  1. Agario 21 Ağustos 2015 Cevapla
  2. Feza Ertürk 15 Eylül 2015 Cevapla
  3. Semih 2 Ocak 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe