Evde sir ağda yapımı

İstenmeyen tüyler dünyanın her yerindeki kadınların ortak problemi olarak yıllardır kozmetik ürünleri üreten firmaların en çok kafa yordukları mevzulardan. Bu işleme yönelik birçok hazır çözüm halihazırda bulunsa da en çok uygulanan yöntemlerden bir tanesi de sir ağdadır. Evde sir ağda nasıl yapılır merak edenler bu geleneksel yöntemi başta hijyen olmak üzere birçok nedenden dolayı evde denemek isteyebilir. Bu nedenle pürüzsüz bir cilde ev konforundan ulaşmak isteyenler için evde sir ağda yapımı anlatacağız.

evde-sir-agda-

Sir ağda yapımı için gerekli malzemeler gerçekten kolay temin edilebilirdir. Evde sir ağda nasıl yapılır anlatımına geçmeden önce hemen kullanacağımız gerekli malzemeleri sayalım. Ev yapımı ağdamızın ana maddesi şeker ve baldır. Ek olarak da yarım limon kullanacağız. İlk olarak 200 gram şeker çok fazla siyahlaşmadan altın rengi kıvamına gelene kadar kavrulur. Bu kavrulmuş şekere 200 gram kadar bal eklenir. Şeker ve bal karışımı macun olana kadar ocakta karıştırılır ve içine yarım limon sıkılır. Karıştırdığınız kaşık benzeri bir şeyle yukarı doğru çektiğinizde kesik kesik akmayacak hale geldiğinde ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır.

Elde ettiğimiz el yapımı ağda kullanılırken birkaç püf noktası çok daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Öncelikle ağdanızı bacak başta olmak üzere koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanabilirsiniz ancak sürerken tüylerin çıkış yönünün tersine sürmeyi ihmal etmeyin. Ağdayı çekme işlemini yaparken de tüylerin çıkış yönünün tam tersine ve mutlaka tenden temasını hızlı çekerek uygulamalısınız.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe