Evde Uygulayabileceğiniz Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz dişlere sahip olmak birçok insanın arzuladığı bir şeydir. Sağlıklı ve göz alıcı dişlere sahip olmak için dişçi ya da özel bir kliniğe gitmek tabii ki ilk akla gelen çözüm ancak bu tarz işlemlerin maliyetleri çoğumuzun canını sıkacak derecede yüksek. Bu nedenle doğal diş beyazlatma yöntemleri her zamanki gibi imdadımıza yetişiveriyor. Çok düşük maliyetlerle evde hazırlayabileceğiniz kürlerle bembeyaz dişlere sahip olmak aslında hiç de uzağınızda değil. İşte size evde uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri…

Karbonat ve Limonla Diş Beyazlatma

limon-dis-beyazlatma

Bir yemek kaşığı karbonatın üzerine bir miktar limon sıkıp 2 dakika bekletin. Elde ettiğiniz karışımı dişlerinize uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra bol su ile ağzınızı çalkalayın. Bu işlemi 1 hafta boyunca her gün tekrarlayın. Dişlerinizdeki değişimi görünce şaşıracaksınız.

Çilekle Diş Beyazlatma

cilek-dis-beyazlatma

2 adet çileği ezip 1.5 çay kaşığı karbonat ile karıştırın. 2 dakika tamamen karışmalarını bekleyin. Sonra karışımı diş fırçası ile dişlerinize 5 dakika boyunca uygulayın. Ardından bol su ile ağzınızı yıkayın.

Zerdeçal Tozu ile Diş Beyazlatma

zerdecal

Zerdeçal tozu (turmeric) diş beyazlatma yeteneğine sahip doğal ürünlerden bir tanesidir. ¼ çay çaşığı kadar zerdeçal tozunu diş macununuzun üzerine serperek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz ya da yine aynı oranda tozu su ile karıştırıp ağzınızı bu karışım ile çalkalayabilirsiniz.

Zerdeçal tozundan diş macunu da yapabilirsiniz. Bir kaseye 4 yemek kaşığı zerdeçal tozu 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı koyup karıştırın. Bu karışımla diş fırçanızla 2-3 dakika dişlerinize uygulayın. Ancak bu işlem için ayrı bir diş fırçası kullanmanızı tavsiye ederiz zira diş fırçanız sarı bir renk alacaktır.Karışımı buzdolabında saklayıp daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Zerdeçal tozu ile yaptığınız her işlemden sonra bol su ile ağzınızı çalkalamayı unutmayın.

Diş beyazlatma konusunda sıradışı ve etkili bir başka yöntem için daha önce paylaştığımız bir yönteme aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aktif Kömür Kullanarak Diş Beyazlatma
Diş macunu yapımı

5 Comments

  1. Emre yurtlu 20 Kasım 2015 Cevapla
  2. gaziemir araç kiralama 23 Kasım 2015 Cevapla
  3. cem türkoğlu 20 Mart 2016 Cevapla
  4. Ahşap Kapı 16 Haziran 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe