Flip book nasıl yapılır?

Özel günlerde sizin için özel insanlara güzel hediyeler vermek istiyorsunuz fakat ne yapacağınıza karar veremiyor musunuz? El yapımı hediye fikirleri içerisinden her zaman hoş seçeneklerden biri olan Flip book yapımı sizin için iyi bir tercih olabilir. Erkek sevgiliye evde yapılabilecek hediyeler sıralamasında ilk sıraya yazabileceğiniz bir kendin yap projesiyle en basitinden flip book nasıl yapılır göstermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi flip book her karesine aynı kompozisyonun devamı olan görseller ekleyerek basit bir animasyon kitabı demektir. Animasyon fikriniz ne kadar yaratıcı ise başarılı bir uygulama sonunda elde edeceğiniz sonuç da bir o kadar sevimli olacaktır.

Bu projemizde erkek arkadaşınıza her an sevdildiğini hissedebilmesi için öpücükler gönderebileceğiniz mini bir flip book yapacağız. Bunun için öncelikle beyaz bir fonda öpücük gönderirken çekilmiş fotoğraf kullanmamız gerekiyor. Bu fotoğrafı direkt beyaz arka fonla da çekebilirsiniz veya Photoshop’ta dekupe ederek beyaz fonu sonradan da ekleyebilirsiniz. Buradaki bir başka dikkat edilmesi gereken nokta fotoğrafların sağ kısmında 1 cm kadar boşluk bırakılmış olası.

flipboard-1

5 karelik bir animasyon yapacağımız için fotoğraftan 5 sayfa çıktı alıyoruz. Çıktı boyutlarını yazıcı ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz. Klasik A4 baskı işimize yaramayacaktır zira her zaman yanında taşıyabilmesi için mini boyutlarda çalışmamız gerekiyor.

Çıktlarımızı aldıktan sonra kırmızı keçeli kalemde her karesinde bir fazla olacak şekilde güzel bir kompozisyonla kalplerimizi çiziyoruz. Biraz kurumasını bekledikten sonra tek kalp olan sayfa en üstte olacak diğer sayfaları da kalp sayısına göre alt alta gelecek şekilde derliyoruz.

flipboard-2

Aynı hizaya getirdiğimiz sayfaları sağ kısmından delgeç yardımıyla delip güzel kurdele ile bağlıyoruz. El yapımı sevgililer günü hediyemiz hazır!

flipboard-3

Sevgilinizin ne zaman kendini kötü hissetse cebinden çıkarıp öpücüklerinizi görerek moral bulabilir 🙂

flipboard

Başka güzel el yapımı hediye fikirleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konumuzu inceleyebilirsiniz.

Ahşap Üzerine Fotoğraf Baskı Nasıl Yapılır?

Fayanstan Resimli Bardak Altlığı Yapımı

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe