Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı

Kanaviçe, şu sıralar hanımlar arasındaki eski popülerliğine kavuşarak son yılların en gözde hobilerinden bir haline geldi. İnternet sağolsun herkes biribiri ile kanaviçe örnekleri paylaşarak bu geleneksel süsleme sanatını yaşatmak için elinden gelen katkıyı vermeye çalışıyor. Biz de kendin yap projeleri dahilinde elimizden geldiğince paylaşmaya çalışıyoruz. Bugün sizlerle paylaşacağımız fotoğraflı kanaviçe yapımı aslında birbiri ile alakasız görünen iki tekniğin çok güzel birleşimi. Bu yöntemle siz de sevdiklerinize harika el yapımı hediyeler yapabilir ya da evinizi sevdiklerinizin fotoğraflarıyla son derece estetik bir şekilde süsleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi projemizin yapılışına geçmeden önce gerekli malzemelerimize bir göz atalım.

Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Kasnak
  • Kumaş (tercihen pamuklu)
  • Renkli nakış ipleri
  • Sprey boya
  • Makas, iğne
  • Transfer baskı kağıdı
  • Ütü (Buharsız ütüleme seçeneği olmalı)
  • Lazer yazıcı

Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı Gerekli Malzemeler

1.Adım: Sevdiğimiz herhangi bir fotoğrafı lazer yazıcı ile transfer baskı kağıdına basalım ve kumaşımızın üzerine ütü yardımıyla bu fotoğrafı işleyelim. Bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ütü ile Kumaşa Baskı Nasıl Yapılır?

Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı

2. Adım: Kasnağımızı sprey boya ile renklendirip kurumasını bekleyelim. Kuruduktan sonra üzerine fotoğraf bastığımız kumaşı kasnağa geçirelim. Ardından nakış ipi ile fotoğrafımızın üzerine çeşitli desenler işleyebiliriz. Desen işleme kısmı tamamen size kalmış. Ancak çok abartılı olmayan minik motifler işlerseniz fotoğrafı çok kapatmamış olursunuz. Daha önce paylaştığımız çeşitli kanaviçe örnekleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kanaviçe Örnekleri ve Etamin Modelleri

Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı

Gördüğünüz gibi fotoğraflı kanaviçe yapımı gayet basit ve kolay. Bir o kadar hoş bir dekorasyon malzemesi elde etme yöntemi. Bu yöntemi kullanarak aile fotoğraflarından oluşan harika kanaviçe tablo setleri hazırlayabilirsiniz. El yapımı ev aksesuarları konusunda paylaşımızı takip etmeye devam edin…

Fotoğraflı Kanaviçe

Fotoğraflı Kanaviçe

Kanaviçe ve etamin kullanarak yapabileceğiniz bir başka güzel projeye aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak erişebilirsiniz.

Kanaviçe Kolye Yapımı

Kaynak: http://theglamoroushousewife.com/2014/05/embroidered-photo-family-portraits/

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe