Fotoğraflı Mum Yapımı

El yapımı anneler günü hediyeleri arayanlar için güzel bir kendin yap projesi paylaşmak istedik bugün. Fotoğraflı mum yapımı adını verdiğimiz bu basit diy projesi ile annenize çok maliyetli olmayan özel bir hediye verebilirsiniz. Kullanacağınız fotoğrafı değiştirerek farklı hediye fikirleri türetebilirsiniz. Yöntem gayet basit, malzemeler de oldukça makul ve uygulaması kolay. Gerekli malzemeler ise şöyle:

1 adet silindir mum

1 adet pelür kağıdı

1 adet mum kağıt

1 adet a4 kağıt

1 adet fotoğraf

Yazıcı

Şeffaf bant

Makas

Saç kurutma makinesi

Fotoğraflı Mum Yapımı

resimi-mum-yapimi-diy_01

Pelür kağıdını A4’ten biraz daha küçük olacak şekilde kesin ve parlak yüzü size bakacak şekilde A4 kağıdının üzerine yerleştirin.

resimi-mum-yapimi-diy_03

Bu şekilde yazıcıya yerleştirerek fotoğrafınızın çıktısını alın ve fazlalıkları makasla kesin.

resimi-mum-yapimi-diy_05

Pelür kağıdına bastığınız fotoğrafı silindir mumum üzerine yerleştirin. Üzerini mumlu (parafinli) kağıtla sıkıca kaplayın. Fotoğrafın sabitliğinden emin olun aksi takdirde beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

resimi-mum-yapimi-diy_07

Saç kurutma makinesini sıcak ayara getirip fotoğraf üzerine ısı uygulayın. Fotoğraf yavaşça muma nüfuz edecektir. Bu işlem esnasında ellerinizi korumak için eldiven giyebilirsiniz.

resimi-mum-yapimi-diy_09

Parafinli kağıdı yavaşça kaldırın ve resimli mum yapımı böylece tamamlanmış olur. Gayet pratik bir şekilde el yapımı anneler günü hediyesi yapmış olduk. Başka projelerde görüşmek üzere!

resimi-mum-yapimi-diy_10

El yapımı fotoğraflı mum

Farklı el yapımı hediyeler için daha önce paylaştığımız Sevgiliye Romantik El Yapımı Hediye Fikirleri konumuza gözatabilirsiniz.

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe