İştah kesici zayıflama çayı tarifi

Fazla kilolardan kurtulmak herkesin dönem dönem uğraştığı bir sorundur. Bunun için birçok yol olmasına rağmen malesef en kestirme çözüm aslında az ve kararında yemektir. Ancak insanoğlu kusurlu bir varlık olarak her zaman iştahını öyle kolay dizginleyemiyor malesef. Kilo vermek için diyet yapanların en büyük yardımcısı her zaman için doğal yiyecek ve içeceklerdir. Hem sağlık açısından hem de sürdürebilir bir kilo kontrolü için sizlerle iştah kesici zayıflama çayı tarifi paylaşmak istiyoruz. Zayıflama çayı nasıl yapılır diye aklında soru işareti bulunanlar için peşinen söyleyelim, mantık olarak normal çay demleme işleminde hiç farklı bir işlem değil. Sadece kullanacağımız malzemeleri biraz çeşitlendirip amaca uygun şekilde karıştıracağız hepsi bu. Bu karışım metabolizmanızı hızlandırarak sindirim sistemini düzenlenmesine yardımcı olacaktır. Kullanırken lütfen bütün bitkisel zayıflama çayları gibi kilo verdirmede ana etken olmadıklarını unutmayın.

Mate çayı için gerekli malzemeler aşağıdaki gibidir:

– 4 yemek kaşığı mate yaprağı

– 2 yemek kaşığı biberiye

– 2 adet portakalın kabuğu

– 2 adet enginarın yaprağı

– 1 yemek kaşığı rezene

– 2 yemek kaşığı kekik

– 1 litre kaynar su

Mate Çayı Yapılışı:

– Malzemelerimizi yukarıdaki oranlarda karıştırarak kaynar hale getirdiğimiz suyun içine bırakıp 15 dk demlenmesini bekliyoruz ve ardından süzme işlemini gerçekleştirerek içmeye hazır hale getiriyoruz.

​- İştah kesen 9’lu zayıflama çayı tarifi aç karınına (yemeklerden önce) 1-2 bardak içebilirsiniz. Lütfen daha fazla tüketmeden önce doktorunuza ya da diyetisyeninize danışınız.

iştah-kesici-çay

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe