Jel Çamaşır Suyu ile Yazılı Tişört Tasarlama

Kendin yap meraklıları için tişört tasarlama denince akla birçok yöntem gelir. Eski tişörtleri tamamen kendi yaratıcılığınızı kullanarak yeniden giyilebilir hale getirerek hem tasarruf edip hem de tamamen sizin ellerinizden çıkan tasarımları üzerinizde taşıyabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız yöntem çok pratik ve yeni tasarımlar çıkarmaya oldukça müsait. Öncelikle kullanacağımız jel çamaşır suyu bu konuda bize büyük kolaylık sağlıyor. Jel çamaşır suyu nasıl yapılır diye merak ettiyseniz önce paylaştığımız şu konuya bakabilirsiniz. Jel çamaşır suyunuzu hazır ettikten sonra kullanacağımız diğer malzemeler ise şöyle:

– Renkli tişört
– Mukavva ya da benzeri bir obje
– Yıkanınca çıkabilen keçeli kalem

Öncelikle tişörtünüzde kullanacağınız yazıya karar verin. Ardından mukavvayı tişörtün içine sokarak yazarken kullanacağınız düz bir zemin elde edin. Yıkanabilen keçeli kaleminizle sloganınızı ya da alıntınızı yazın. Bu kısım yaratıcılığınıza ve el becerinize kalıyor.

tisort-tasarlama-02

Keçeli kalemle yazma işini bitirdikten sonra yazıların üzerinden jel çamaşır suyu ile dikkatlice geçin. Bu aşamada hiç acele etmeden yavaş ve özenle çalışın.

tisort-tasarlama

Yazılama işiniz bittikten sonra birkaç saat kurumaya bırakın. Son olarak tişörtünüzü yıkayarak yepyeni tasarımıyla giyebilirsiniz. Kendin yap modası işte bu kadar kolay ve eğlenceli!

tisort-tasarlama-03

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe