Kağıttan Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan süs yapımı kendin yap dünyasına adım atmanın en kolay yollarından biridir. Çocuğunuzun doğum günü, anaokulu faaliyeti ya da tamamen hobi amaçlı olarak kağıtlardan harika süslemeler yapabilirsiniz. Makas, elişi kağıdı gibi evinizde zaten bulunan ya da çok ucuza alabileceğiniz materyallerle yapacağınız kağıt süsler ortamı neşelendirmek için birebirdir. Kağıttan süs yapımı için aslında mantık hep aynıdır: Katla, kes yapıştır! Bugün sizlerle yıldız çiçeği ya da krizanteme benzeyen harika bir süs yapılışını paylaşmak istiyoruz.

Kağıttan Süs Yapımı

Dilediğiniz renkte bir elişi kağıdını alın ve üzerine pergel kalem yardımıyla farklı boyutlarda yuvarlaklar çizin. Kağıdın iki tarafının da renkli olmasına dikkat edin.

Kağıttan Süs Yapımı

Yuvarlakları keserek çıkardıktan sonra ortasından önce ikiye son dörde katlayıp üçgen şekli elde edene kadar katlamaya devam edin.

Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı

Üçgen prizma şeklini elde ettikten sonra geniş kısmına bir yarım kalp çizin ve çizgidiniz kısımlardan keserek fazlalıkları alın.

Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı

Bu işlemleri irili ufaklı bütün yuvarlaklara uyguladıktan sonra katlarını açın ve büyükten küçüğe sonra içiçe yerleştirin ve sabitleyin. Ortadaki boşluğa gerçek çiçek koyup farklı renk elişi kağıtlarıyla da yapraklarla süsleyince kağıttan krizanteminiz hazır hale gelmiş demektir.

Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı

Gördüğünüz gibi son derece kolay bir teknikle harika bir süslememiz oldu.

Kağıttan Süs Yapımı Kağıttan Süs Yapımı

Daha fazla kağıt süs yapımı için daha önce paylaştığımız konulara aşağıdaki bağlantılara tıklayarak erişebilirsiniz.

Kağıttan Süs Yapımı

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe