Kanaviçe Şemaları

Kanaviçe ya da bilinen diğer adıyla cross stitch etamin kumaşı üzerine dekoratif desenler işlenerek yapılan güzel bir hobi. Son yıllarda genç kızlar ve kadınlar arasında oldukça popüler olan bu hobi ile ilgili harika kanaviçe örnekleri çıkıyor. Yabancı kanaviçe siteleri ve bloglarında yaptıkları kanaviçe örneklerini şemaları ile birlikte paylaşan birçok usta nakışçı sizlere kendin yap mantığı ile eviniz için harika etamin tablolar yapma imkanı sağlıyor. Hatta bu işte ustalaşanlar yaptıkları kanaviçe modelleri ve şemaları ile ev bütçesine katkı bile sağlıyor. Tabii ki bu cross stitch hakkında biraz tecrübe kazanıp ortaya kendi eserlerinizi çıkarmaya başladıktan sonra mümkün olan bişey. Eğer siz de kanaviçe işleme işine yeni başladıysanız şemalı kanaviçe örnekleri gibi rehberlere ihtiyaç duymuşsunuzdur. Şemalı kanaviçe yapımı gerek ebat gerekse de renk bilgisini hazır vermesi bakımından yeni başlayanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Kanaviçe modelleri ve şemaları paylaşmak konusunda malesef Türkçe kaynaklar yetersiz ve isteksiz kalıyor. Biz de elimizden geldiğince sizler için açıklamalı kanaviçe şemaları derlemek istedik. PDF formatında indirip çıktı aldıktan sonra bu güzel kanaviçe modelleri işlemek sizin için ayrı bir keyif olacak. Etamin şablonları indirmek için indir linkine sağ tıklayıp farklı kaydet komutu ile bilgisayarına almanız yeterli.

Kanaviçe Şemaları

 

etamin üzerine besmele işlemesi

etamin üzerine besmele işlemesi

Etamin hat yazıları yapmak isteyenler için etamin üzerine Besmele işlemesi yapmak için kullanabileceğiniz zarif bir etamin şablonu.

Allah lafzı etamin şablonu

Allah lafzı etamin şablonu

Kanaviçe hat yazıları yapmak isteyenler için etamin Allah lafzı örneği. Şablonu indirmek için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli.

 

Kanaviçe Gelin Damat Modeli

Kanaviçe Gelin Damat Modeli

Gelin damat kanaviçe modelleri oldukça talep gören figürlerden. Yukarıdaki etamin gelin damat şablonu estetik olarak gayet hoş durduğu gibi yapımı da bir o kadar kolay. Gelin damat etamin örnekleri arayanlar aşağıdaki linke tıklayarak gelin damat kanaviçe şemasını indirebilir. Önizleme resmi biraz küçük ancak şema ebatları ortalama boyuttadır.

kanaviçe renkli desen şemalı

kanaviçe renkli desen şemalı

Bahar ve doğa desenleri kanaviçe şemaları içerisinde tablo olarak kullanabileceğiniz en renkli işlerden bir tanesi. Şemalı kanaviçe deseni indirmek için aşağıdaki linke sağ tıklayıp farklı kaydet demeniz yeterli.

Kanaviçe Kuşlar

Kanaviçe Kuşlar

Kuşlu etamin örnekleri arayanlar için çok güzel bir kompozisyona sahip bu şemalı kanaviçe örneğini denemelerini öneririm. Renk ve ebat bilgisi aşağıdaki pdf dosyasında yer almaktadır.

tardis kanaviçe

tardis kanaviçe

Dünyaca ünlü Doctor Who dizisini izleyen ve sevenler için dizideki TARDİS adlı kulübenin (aslında bir zaman makinesi:) cross stitch şeması…

Daha fazla kanaviçe şemaları indirmek isterseni daha önce paylaştığımız konuya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kanaviçe Örnekleri ve Etamin Modelleri

Fotoğraflı Kanaviçe Yapımı

Kanaviçe Kolye Yapımı

One Response

  1. Nurullah 2 Eylül 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe