Karton kutulardan kalemlik yapımı

Okulların açılmasına henüz çok var ancak şimdiden ihtiyaçları karşılamanın kimseye zararı olmaz. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap projesiyle üç gözlü çok amaçlı harika bir kalemlik sahibi olabilirsiniz. El yapımı kalemlik için malzemelerimizi sayacak olursak öncelikle değişik boyutlarda karton kutulara, renklendirme için elişi kağıtlarına ve biraz da koli bandına ihtiyacımız olacak. Opsiyonel olarak bitmiş kağıt havlu ya da tuvalet kağıtlarından el edebileceğiniz mukavva ruloları da kullanabilirsiniz.

Karton kutulardan kalemlik yapımı

Kalemlik yapılışı için ilk adım olarak farklı boyutlardaki karton kutularımızın üst kısımlarını keserek kendilerine muhafaza işlevi kazandırıyoruz.

Daha sonra elişi kağıtlarıyla renklendirme yapabiliriz. Bu kısım tamamen keyfinize kalmış kutunuzun kendi rengi hoşunuza gittiyse süsleme yapmayabilirsiniz.

Süsleme renklendirme işleminden sonra kutularımızı simetrik bir şekilde birleştirip koli bandı ile sabitliyoruz.

Bant görüntüsü rahatsız edici olursa jel yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Son olarak küçük göze birkaç tane kağıt rulo ekleyerek kalemliğimizi bitiriyoruz.

Not defterinden kalemlerimize kadar her şeyi muhafaza edebileceğimiz güzel bir kalemlik sahibi olduk hem de neredeyse bedavaya! Güle güle kullanın.

el yapımı kalemlik yapımı

Geridönüşüm projeleri hoşunuza gittiyse Plastik Şişelerden Takı Kutusu Yapımı konumuza gözatabilirsiniz.

4 Comments

  1. Sohbet 13 Ağustos 2015 Cevapla
  2. Ahmet 19 Ağustos 2015 Cevapla
  3. Karton kutu 29 Ağustos 2015 Cevapla
  4. Güncel Bilgi 8 Eylül 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe