Kavanozdan Dekoratif Biblo – Vazo Yapımı

Malum sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği günlerdeyiz. Türkiye’nin birçok yerinde doğa bütün cömertliği ile bir renk cümbüşü halinde yaşatıyor bu mevsimi. Bu durumdan ilham alan yaratıcı kendin yap severler kavanozdan harika bir dekoratif biblo yapım tarifi bulmuş. El yapımı ev aksesuarları kullanmayı seviyorsanız bu sonbahar yapraklarıyla süslenmiş bu hoş vazo ile evinizde romantik bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

tutkal
Bunun için ihtiyacınız olan mümkünse büyüklerinden birkaç sararmış yaprak,

boyutlarını istediğiniz gibi seçebileceğiniz bir kavanoz,

bir parça hasır ip ve biraz da beyaz  tutkal.

Dekupaj Tutkalı Yapımı

Yapraklarımızı kavanozumuzun içinde muntazam durması için öncelikle tutkalımızı hazırlayalım. Bütün hırdavatçılarda bulabileceğiniz beyaz tutkalı kapaklı bir şişeye koyalım. Yarısı tutkal yarısı su olacak şekilde hazırladığımız karışımı şişemizin kapağını kapattıktan sonra iyice çalkalayalım.

tutkal

Kavanozdan Dekoratif Biblo – Vazo Yapımı

Tutkalımızın seyretilme işlemi bittikten sonra yaprakların belirli noktalarına sürerek kavanozumuzun içine yerleştirelim. Bu noktada yapacağınız yerleştirmede yaprakların çok üstüste gelmemesine özen gösterin. Mümkün aralarında ışığın sızabileceği boşluklar bırakın. Kuruma işlemi bittikten sonra kavanozumuzun baş kısmına hasır iple güzel bir fiyonk yapalım. Ve biblomuz neredeyse hazır! İster içine kokulu mumlardan koyarak el yapımı biblo olarak kullanın. İsterseniz çeşitli kozalak ve dallarla süsleyip vazo olarak kullanın. Dekorasyon amaçlı olarak her şekilde iş görebilecek basit ve güzel bir proje.

Kavanozdan Dekoratif Biblo Vazo Yapımı

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe