Keçe Broş Yapımı

Kadınlar için kıyafeti tamamlayan en hoş aksesuarlardan birisi olan broşlar yeniden moda olmaya başladı. Özellikle retro ve klasik giyinmeyi seven kadınlar için broş modelleri edinmek artık zaruri bir ihtiyaç gibi. Ancak bu güzel aksesuarlar çoğu zaman değerli taşlardan ve madenlerden yapıldığı için oldukça pahalı olabiliyor. Neyse ki kendin yap projeleri üretenler bu alanda da yaratıcılıklarını konuşturarak ortaya çok cici el yapımı broş modelleri çıkarıyorlar. Biz de bu yazımızda keçe işleri meraklılarını harika bir aksesuar sahibi yapacak keçe broş yapımı paylaşacağız.

Çiçek görünümlü broş yapımı için gerekli malzemelerimiz iki farklı renkte keçe, makas, yapıştırıcı, bir adet toka ya da filkete ve iğne iplik.

keçe-broş

keçe-broş-malzemeler

Öncelikle kırmızı renkli keçemizi aşağıdaki şekillerdeki  gibi kesiyoruz. Önce üç ayrı boyutta kare kestiğimiz keçelerin köşelerindeki fazlalıkları alıp son aşamadaki gibi dışa doğru büküp yuvarlıyoruz.

keçe-broş-yapimi-1

Yeşil renkli keçemizden büyükçe bir yuvarlak kesip içine görseldki gibi bir cep dikiyoruz. Buraya sevdiklerimizi resimleri koyabilirsiniz. Cebin hemen üstüne tokamızı ya da filketemizi yerleştirip iğne iplikle sabitliyoruz. Daha sonra kırmızı keçemizden yeşil yuvarladığımızın çapı kadar bir parça kesip etrafına yapıştırıyoruz.

keçe-broş-yapimi-2

Son ve en uğraştırıcı aşamada ilk aşamada hazırladığımız bükülmüş keçe parçalarımızı görseldeki gibi adım adım kırmızı zemin üzerine yapıştırıyoruz. Şekli zambak görünümünü alana kadar devam edeceğimiz bu işlemin sonunda oluşan kırmızı parçamızı yeşil parçanın tokalı kısmı arkada kalacak şekilde yapıştırıyoruz ve el yapımı broş hazır. İster kendniz kulanın isterseniz annenize sevdiklerinize hediye edin.

keçe-broş-yapimi-3

keçe-broş-yapimi-4

keçe-broş-yapimi-5

keçe-broş-yapimi-6

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe