Keçe Çiçek Modelleri ve Yapılışları

Keçe işleri yapmak kendin yap tutkunlarının en sevdiği hobi uğraşılarından biri. Özellikle yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünenler için keçe çiçek modelleri yapmak görece daha kolaydır. Böylece hem hevesiniz kırılmaz hem de mükemmel aksesuarlara süslemelere sahip olabilirsiniz. Siz de renkli keçeler kullanarak bişeyler yapma hevesine kapıldıysanız bu derlememiz sizler için oldukça yol gösterici olacağına inanıyoruz.

Keçe çiçek nasıl yapılır? – Diy projeleri

Keçe çiçek yapımı için internette birçok diy projeleri mevcuttur. Basit adımlarla dakikalar içerisinde harikulade keçe motifler yaratabilirsiniz. Ellerinizle yaptığınız bu güzel keçe figürleri yastık süslemesi, broş gibi çok çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

Resimli anlatım size zor geldiyse örnek bir video anlatım izleyerek hızlanabilirsiniz.

Keçe çiçek kalıpları

Keçeden çeşit çeşit çiçekler yapmak için nasıl yapılır aşamasına geçmeden önce malzemelerinizi hazır etmeniz size vakit kazandıracaktır. Hemen hemen bütün kendin yap tariflerinde kullanacağınız araçlar aynıdır: Renkli keçeler, bunlara uygun renkli iplikler, iğne, makas ve tabii ki olmazsa olmaz keçe çiçek kalıpları. Bu kalıplar keçe motiflerinizi biçimlendirmenizde size çok yardımcı olacaktır. Ezberden keserken bir hata yapmanız halinde keçenizi ziyan etmek istemiyorsanız her zaman öncelikle yapmak istediğiniz modelin eskizini çizin ya da hazır kalıplardan faydalanın.

Keçe çiçek örnekleri

Keçenin biçimlendirmesi en kolay malzemelerden biri olduğunuz keşfettiğinize göre artık elde edebileceğiniz sonuçların ne kadar hoş olacağını da anlamışsınızdır. İster evde kendi başınıza isterseniz kreşe, anaokuluna giden çocuğunuzla birlikte harika vakit geçirip süper işler ortaya çıkartabileceğiniz bu hobiyle tanıştığınıza çok memnun kalacaksınız. Ve her zaman daha farklı şeyler yapmak isteyeceksiniz. Bu anlarda size ilham vermesi için harika keçe çiçek örnekleri derledik.
kece-cicek-motifleri-2

kece-cicek-motifleri-3

kece-cicek-motifleri

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe