Kendin Yap Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek sahibi olmak dünyanın en güzel olayı. Bu sevinci eş dost ile paylaştığınız baby shower partileri ise organize etmekten en keyif alacağınız buluşmalardır. İnternette muhteşem bebek odası dekorasyon fikirleri görüp benzerlerini uygulamak istemiş olabilirsiniz. Gözalıcı parti süslemeleri, leziz ikramlar, sadece baby shower için alınmış mobilyalar, ev aksesuarları ile mükemmel bir bebek odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Ancak bu işin bir de bütçe kısmı var haliyle. Neyse ki kendin yap mantığı ile her şeyi satın almak zorunda değilsiniz. El yapımı bebek odası süsleri ile binlerce lira harcanarak yapılmış bebek odası dekorasyonları ile aynı etkiyi yakalamanız mümkün. Daha önce paylaştığımız dekorasyon fikirleri gibi bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap projeleri hayallerinizdeki bebek odasına kavuşmanıza yardımcı olabilir. Bütçenizi çok sarsmadan uygulayabileceğiniz bu diy projeleri için bol bol sabır gerekiyor. Onu baştan kabul ederek işe girişirseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. Hazırsanız başlayalım!

 Basit ve Yaratıcı Süslemeler

Bebek Havlusu Sunumu

Bebek Havlusu Sunumu

Bebek odası dekorasyonuna girişiyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa öncelikli hedefiniz elinizin altında bulunan malzemeleri en iyi şekilde değerlendirmek olmalı. Örneğin; havlular, mendiller hatta bebek bezleriyle bile harika işler çıkartabilirsiniz. Sevimli dekorasyon örnekleri yaratmak için öyle büyük prodüksiyonlara da gerek yok. Sadece katlama marifeti ve biraz kurdela ile basit ve yaratıcı süslemeler elde edebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz sevimli örnekler fikir vermesi açısından harika uygulamalar.

el yapımı bebek odası süsleri

el yapımı bebek odası süsleri

Bebek Bezinden Buket Yapımı

Bebek Bezinden Buket Yapımı

Bebek Bezinden Buket Yapımı

Bebek Bezinden Buket Yapımı

Balonlarla Ortalığı Şenlendirin

Balonlar bebek odası dekorasyonu olmazsa olmaz materyallerin başında geliyor. Ortamı şenlendirmek için kullanabileceğiniz en uygun fiyatlı şeylerden olan balonlarla yaratacağınız sevimli sunumlar hem misafirlerinizi eğlendirirken sizin de bütçenizi zorlamayacaktır. Balonlarla birlikte kullanabileceğiniz tül, pelür ya da elişi kağıtları sizlere rengarenk süslemeler yapma imkanı sağlayacaktır. El marifetinize güveniyorsanız sosis balonlarla harika çiçekler hayvan figürleri yapabilirsiniz. Ayrıca bulabilirseniz helyum kullanarak uçan balonlarla küçük misafirleriniz için lunapark ortamı bile yaratabilirsiniz.

Balondan Çiçek Yapımı

Balondan Emzik Yapımı

Balondan Kemer Yapımı

Balon ve Tüller Kullanarak Yapabileceğiniz Hoş Bir Süsleme

Balon ve Tüller Kullanarak Yapabileceğiniz Hoş Bir Süsleme

Büyükçe bir balon, bir oyuncak ayı ve kağıttan yapılmış çiçekler ile yapılmış son derece güzel bir bebek odası süsleme örneği.

balon-susleme

Balonları hiç şişirmeden dahi dekorasyon amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki uygulama harika bir balonla dekorayson örneği…

balonla-basit-dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyonunun Olmazsa Olmazı Duvar Süslemeleri

Bebeğinizin ismini önceden koyduysanız yapılacak işlerin yüzde ellisini halletmişsiniz demektir. Bebeğinizin isminin baş harfini ya da tamamını duvarlara dekoratif bir şekilde yazarak dekorasyonunuzun önemli bir ayağını başarıyla tamamlayabilirsiniz. Monogram denilen bu tekniği uygulamak için birbirinden güzel kendin yap projeleri bulunmakta. Bunların çoğu mukavva ya da kontraplaktan harfi çıkartıp boyalar, renkli ipler vb. şeylerle renklendirerek uyumlu birkaç tamamlayıcı ile duvara asmaktan ibaret. Biraz vakit ayırırsanız siz de mükemmel bebek odası duvar süslemeleri yapabilirsiniz. Aşağıdaki duvar süsü örnekleri size neler yapabileceğiniz hakkında fikir verecektir.

bebek odası duvar süslemeleri

bebek odası duvar süslemeleri

bebek odası duvar süslemeleri

bebek odası duvar süslemeleri

Düğmelerle Yapılmış Monogram Harf

Düğmelerle Yapılmış Monogram Harf

Kontraplaktan harfinizi keserek çıkartın. Üzerine biraz beyaz tutkal süsürün. Birbirine yakın 3 renk orlon ip ile kontraplak harfinizi renklendirin. Tercihen güzel hoş bir çiçek toka ekleyin. Bu şekilde bebeğinizin ismini yazarak duvar süslemesi elde edebilirsiniz.

Monogram Harf Yapımı

Monogram Harf Yapımı

Mukavvadan yapacağınız üç boyutlu harf klavuzunu biraz yapıştırıcı ile plastik çiçeklerle doldurup bebeğinizin ismini yazın. Etrafına güzel bir süsleme ile duvara asın. Sonuca bayılacaksınız.

Çiçekli Monogram Harf Yapımı

Çiçekli Monogram Harf Yapımı

Harflerle ya da isimlerle yapacağınız sunumları illa duvara monte etmek zorunda değilsiniz. Biraz ip gerip mandalarla aşağıdaki şekilde de kullanabilirsiniz.

bebek

Parti Pastasız Da Olur

Tüm önemli gün buluşmalarında olduğu gibi baby shower partileri için de pasta kullanımı zorunluymuş gibi bir algı var. Tasarruf etmek zorunda olan taze anne babalar için oldukça fuzuli bir masraf olan pasta aslında hiç de zorunlu değil. İlla olsun istiyorsanız sadece görüntüsünü kullanabilirsiniz. Pasta görünümü elde etmek için kullanabileceklerinizi görünce çok şaşıracaksınız üstelik. Bebek bezinden, havlulara, tuvalet kağıdı rulolarına kadar her şeyi pasta yapımı için kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıtlarından Pasta Yapımı

Tuvalet Kağıtlarından Pasta Yapımı

 

Havlulardan Bebek Pastası

Havlulardan Bebek Pastası

havlu-pasta-02

Sofra Dekorasyonu Örnekleri

Pastasız parti olur ama ikramsız olmaz. Peki ikramları gün yapar gibi mi sunacaksınız? Tabii ki hayır. Bebek görme ziyaretlerinde kullanabileceğiniz pratik sofra dekorasyonu örnekleri misafirlerinize unutulmaz bir gün yaşatmanıza yardımcı olmak için sizi bekliyor. İkram edeceğiniz atıştırmalıkları daha sevimli ve günün anlam önemine uygun hale getirmek sofranızı şenlendirmek için yapabileceğiniz en basit işlemlerden. Aşağıdaki güzel örnekleri gördüğünüzde sofra süslemeleri hazırlamak sizin için bir keyife dönüşecek.

c4094bc249e1c406cadefcbcd46015f8

Sevimli Sosisli Poğaçalar

Sevimli Sosisli Poğaçalar

bebek-yumurta

emzikli cupcake

emzikli cupcake

Şenlikli bir baby shower için bütçenize uygun tarifleri derlemeye çalıştık. Yapılabilecekler tabii ki bunlardan ibaret değil. Özellikle süsleme söz konusu olduğunda keçe süsler ve ev aksesuarlarını da mutlaka değerlendirmek gerekiyor. Bunun için sitemizin dekorasyon konularına mutlaka göz atın. İşinize yarayacak mutlaka bişeyler çıkacaktır.

Yaratıcı Kapı Süsleme Fikirleri

Keçe Çiçek Modelleri ve Yapılışları

 

 

 

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe