Kendin yap oyuncak yapımı (Çoraptan kardan adam figürü)

Kendin yap oyuncak projeleriyle yapacağınız el yapımı oyuncaklar çocuğunuzla vakit geçirmek için harika fırsatlardır. Çocuğunuzun hayal gücünü ve el becerileri gelişirken hem paranız cebinizde kalır hem de çocuğunuzla beraber keyifli saatler yaşarsınız. Bu nedenle bugün sizlerle basit bir oyuncak yapım tarifi paylaşalım istedik. Çok kolay bulabileceğiniz malzemelerle sevimli bir kardan adam figürü yapacağız. Başlamadan önce temin etmeniz gereken malzemeler aşağıdaki gibidir:

– 1 adet beyaz çorap (tercihen uzun konçlu olanlarından)
– Peluş çorap (şapka olarak kullanılacak herhangi bir şey de olur)
– Paket lastiği
– Pirinç (dolgu olarak kullanılacak)
– Renkli düğmeler
– Küçük, renkli boncuk (burun)

Oyuncak-Yapımı (1)

Öncelikle çorabımızı topuk kısmından ortalayarak kesiyoruz. Kapalı kısmı terz yüz ediyoruz ve içini pirinçle dolduruyoruz. Açık uçlu kısmı atmıyoruz ve paket lastiği ile alt tarafını sıkıca kapatıp iki parçanın da içini pirinçle dolduruyoruz.

Oyuncak-Yapımı (2)

Pirinç dolgunun ardından üst kısmını ve hemen iki üç parmak aşağısından paket lastikleriyle iki boğum atıyoruz. Düğmelerler ve boncuklarla dekore ederek kardan adamımıza bir yüz hazırlıyoruz. Dilerseniz bir parça kumaşla atkı kaşkoş ekleyip daha şık durmasını sağlayabiliriz. Peluş parçası ya da bebek çorabı kullanarak kardan adam figürümüze bir de şapka ekliyoruz ki üşütmesin. Vee el yapımı oyuncak hazır! İstediğiniz gibi oynayın ya a biblo olarak vitrininizde ya da pencere kenarınızda kullanabilirsiniz.

çorap kardan adam

çorap kardan adam

2 Comments

  1. canan 5 Aralık 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe