Kibritlerle Tablo Yapımı

Dekoratif tablolar yaşam alanlarımızı güzelleştirmek için en sık başvurduğumuz dekorasyon ögelerinin başında geliyor. Bu nedenle tablo yapımı ile ilgili daha önce birçok kendin yap tarifi paylaştık ancak bu iş için kibrit kullanımı gerçekten çok şaşırtıcı bir sonuç veriyor. Sanat eseri gibi bir el yapımı tablo sahibi olmak için kolları sıvayın ve bu harika fikri değerlendirin. Yapımı biraz vakit isteyen ancak gayet kolay bir tarif bu. Malzemeleri de gerçekten çok ucuza mâl edip hemen başlayabilirsiniz.

El yapımı tablo için gerekli malzemeler

  • Bol miktarda kibrit
  • Süper kuvvetli bir yapıştırıcı
  • Büyükçe bir cımbız
  • Kalem

Tablo yapılışı

kibrit_dekoratif_el_yapimi_tablo_kendin_yap_2

Öncelikle tablonuz için kibritleri yerleştireceğimiz tercih hoş görünümlü bir zemin hazırlamamız gerekiyor. Bunun için MDF ya da kontrplak kullanarak yapacağınız görseldeki gibi bir çerçeve yapabilir ya da elinizde hazır bulunan malzemeyi kullanabilirsiniz.

Sonraki aşamada kibritlerle vücuda getireceğiniz görünüm için gerekli silüet görüntüyü hazırlıyoruz. Eğer çizim yeteneğinize güveniyorsanız kalemi elinize alıp istediğiniz şekli ya da isimi çizebilirsiniz. Yok ben yapamam derseniz internette bulabileceğini birçok hoş silüet mevcut; bunların çıktısını alıp üzerinden geçerek gerekli kılavuzu oluşturabilirsiniz.

kibrit_dekoratif_el_yapimi_tablo_kendin_yap_1

Kılavuzumuzu zemine yerleştirdikten sonra ufak bölgelere yapıştırıcı sürerek cımbız yardımıyla kibritlerimizi yerleştirelim. Bu işlem oldukça sabır isteyen bir işe dönüşebilir, yılmayın devam edin. Dilerseniz kibritlerinizin baş kısımlarını ojelerle renklendirerek harika kompozisyonlar çıkartabilirsiniz.

Farklı el yapımı tablo tarifleri için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak daha önce paylaştığımız konulara erişebilirsiniz.
Düğmelerden Dekoratif Tablo Yapımı
Mum Boya ile Dekoratif Tablo Yapımı
Dekoratif Kanvas Tablo Yapımı

3 Comments

  1. Deri Kemer 26 Şubat 2016 Cevapla
  2. Zorlu Lekeler 8 Mart 2016 Cevapla
  3. iptvhdcccam 8 Mart 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe