Kola Şişesinden Sevimli Yemlik Yapımı

Plastiklerin çevreye ne kadar zararlı olduğunu artık söylemeye gerek yok. O yüzden hayatımızdan çıkaramadığımız bu zararlıları mümkün olduğunca geridönüştürüp yeniden kullanmaya özen göstermeliyiz.

Örneğin 2.5 litrelik bir kola şişesinden aşağıdaki gibi sevimli bir yemlik yapabiliriz. Yemlik yapımı için öncelikle şişemizi ortasından kesiyoruz. Alt kısmından kuşların rahatça girip çıkabileceği büyüklükte bir parçayı kesip alıyoruz. Kapak kısmına iki delik açarak askı olarak kullanmak istediğimiz ipin iki ucunu bu deliklerden geçirip kapağın altından düğümlüyoruz. Kapanmasını engellemeyecek büyüklükte düğümler atmalıyız.

Sonra olarak ikiye böldüğümüz şişemizi içiçce geçirip raptiye ya da zımba gibi herhangi bir araçla sabitliyoruz. Şişemizi dilediğimiz gibi boyayıp süsleyerek balkonumuza terasımıza asarak -tabii ki içimde kuşlar için leziz yemlerle doldurup- kullanıma hazır hale getiriyoruz. Çöpe gidip çevreyi kirletecek bir atıktan harikulade işe yarar bir şey yapmış olmanın keyfi de bize kalıyor…

yemlik yapımı

Soğuğa ve Suya Dayanıklı Barınak Yapımı konumuza da bakabilirsiniz!

4 Comments

  1. sinema izle 30 Ağustos 2015 Cevapla
  2. apk indir 30 Ağustos 2015 Cevapla
  3. Resmoni 2 Eylül 2015 Cevapla
  4. urla klima 26 Ekim 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe