Kolay tığ oyası örnekleri

Tığ oyası geleneksel el sanatlarımız arasında bugün bile hala önemli bir yeri bulunmaktadır. Hâlâ bütün canlılığı ile devam ettirilen bu güzel geleneğimize olan ilgi internet sayesinde günden güne artmaktadır. Kadınlarımız ve genç kızlarımız bütün gün televizyon başında boş boş vakit öldürmektense hem hobi olarak hem de ev ekonomisine katkı babında örgü işleri ile yakından ilgilenmektedirler.

Anneden kızlarına, torunlarına aktarılan el işi geleneğimiz artık her eve bir bilgisayar girmesiyle birlikte bambaşka boyutlara taşındı. Kadınlarımız kızlarımız artık internatif olarak birbirleriyle sosyal medya aracılığıyla tığ oyası örnekleri paylaşıp fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. Böylelikle hem bildikleri modellerin sayısını arttırıp hem de belki asla bir araya gelemeyeceği ama en yakın komşusundan bile daha sık görüştüğü güzel arkadaşlıklar kuruyorlar. Ayrıca örgü örme işlerine yeni başlayan genç kızlarımız için de harika bir teşvik mekanizması kurmuş oluyorlar. Zira Tığ işi örgüler örmek isteyen hanım kızlarımız daha önceden örgü örmek tecrübeleri yoksa oldukça zorlanabiliyorlar.

Örgü işlerinde kolaydan zora doğru tecrübelerini arttırarak devam etmek heveslerin kırılmaması adına çok önemli bir kuraldır. Bu nedenle tığ işi oya modelleri konusuna adım atacak meraklıları kolay tığ oyası modelleri ile başlamaları devamlılık için çok büyük ehemmiyet arz etmektedir. Özellikle profesyonel örgücü olan kadınlar arasında her zaman yeni oya modelleri bulmak gibi bir takıntı oluştu.

Halbuki yeni başlayanlar için fazla uygun olamayan bu modeller yerine çiçekli oya modelleri örmeye çalışmak pratiğinizi geliştirmek adına oldukça yardımcı olacak bir hamledir. Kolay oya modelleri bulmak internetin karmaşık ortamında hele de bilgisayar kullanma konusunda fazla bilgi sahibi olmayan biriyseniz biraz zor olabiliyor. Bu yüzden biz de örgü örmeye yeni başlayan ve tığ oyası modelleri konusunda hevesli takipçilerimize 2016 oya modelleri arasında en kolay en basit tığ oya örnekleri derlemesi yapmak istedik.

Örgü işleri konusunda profesyonelim diyorsanız iğne oyası örnekleri konumuza da göz atabilirsiniz.

One Response

  1. mp3 indir 3 Eylül 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe