Kot bileklik yapımı

Kendin yap takipçilerinin çok iyi bildiği gibi internette artık bir sürü bileklik yapımı için tarif dolaşıyor. Takı tasarımı meraklısı birçok insan el yapımı bileklik takarak geridönüşüm kültürünü yaşatarak hem tasarruf ediyor hem de birbirinden özgün aksesuarlara sahip oluyor. Bugün sizlerle farklı gördüğümüz güzel bir bileklik yapılışını anahatlarıyla anlatarak paylaşacağız. Örnekte gördüğünüz malzemeleri birebir aynı şekilde kullanmak zorunda değilsiniz. Unutmayın orijinal bir takı tasarlıyorsanız tek sınır hayalgücünüz ve birazcık da bütçeniz olacaktır tabii ki.

Bu ufak girizgahtan sonra kot bileklik yapımı için gerekli malzemelerimizi saymaya başlayalım. Öncelikle artık kullanmadığımız bir jean pantolonun bel kısmından ya da ceketin kol kısmında görseldeki gibi ilikli kısmı kesip alalım. Doğru parçayı düzgün kesip biçimlendirdikten sonra işimizin yüzde doksanı zaten bitmiş oluyor. Eğer elinizde böyle bir parça yok ise normal bir kot kumaşını bileğinize göre kesip kenarlarını dikiş makinesinden geçirin. Bir ucuna ilik olarak kullanmak için düğmeden geniş olmayacak bir delik açın. Diğer ucunda kullanacağınız düğmeyi güzel dikin. Kot ceketlerde bulunan düğmelerden kullanırsanız çok daha şık bir sonuç alabilirsiniz.

kot-bileklik-yapimi-2

Dikiş ile işimiz henüz bitmiş değil çünkü bilekliğimiz güzel bir dantel ile taçlandıracağız. Örneğini beğendiğiniz bir havlu kenarı ya da tığ işini ya da kullanmaya müsait durumdaki bir danteli iki simetrik şerit halinde kesip bilekliğimizin arkasına dikelim. Sert ve düzgün durabilmesi için kolalı bir örnek kullanırsanız çok daha net sonuçlar alabilirsiniz.

kot-bileklik-yapimi-1

Son olarak bilekliğimizin ön kısmınız taşlarla süsleyeceğiz. Bunun için tuhafilerden ya da internetten alabileceğiniz renkli taşlar, boncuklar hatta düğmeler bile kullanabilirsiniz. Bu kısım tamamen sizin hayalgücünüze kalmış. İsim yazmadan tutun da birçok deseni istediğiniz materyal ile çalışabilirsiniz. Şimdiden elinize sağlık, güle güle kullanın.

kot-bileklik-yapimi

Daha farklı bileklik tarifi için Bileklik Yapımı kategorimize bakabilirsiniz.

5 Comments

  1. turkcell fatura sorgulama 15 Ağustos 2015 Cevapla
  2. VİP araçları fiyatları 25 Ocak 2016 Cevapla
  3. kolsepetim 31 Ocak 2016 Cevapla
  4. Hava durumu 5 Şubat 2016 Cevapla
  5. Truva Haber 22 Şubat 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe