Organik oda kokusu nasıl yapılır?

Oda parfümleri ve oda kokuları atık hemen hemen her mekan görmeye alıştığımız objelerden bir tanesi haline geldi. Ancak bütün kozmetik ürünleri gibi bunlar da oldukça maliyetli ve birçok kimveyî madde içeriyor. Fiyatları görece ucuz olanlar ise merdiven altı imalat dediğimiz içinde ne olduğu belli olmayan türde kokular oluyor. Yani mutfağımız salonumuz güzel kokarken aslında kanser ihtimali soluyor olabilirsiniz. Bu gibi endişe verici durumlarla karşılaşmamak için her şeyin doğalını kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Bu nedenle biz de kendin yap meraklıları için bu yazımızda aslında çok basit ve bilinen bir yöntemle organik oda kokusu nasıl yapılır göstermek istiyoruz.

Oda parfümü yapımı için gerekli olan malzemelerimiz sadece portakal ve bir paket kadar da karanfil.

Organik oda kokusu nasıl yapılır?

Karanfilleri tek tek portakalımıza sokuyoruz; karafillerin portakal suyuyla buluşmasıyla birlikte ortaya nefis bir aromatik koku çıkacaktır. Karanfilleri ne kadar bol tuttarsanız o kadar yoğun bir koku elde etmeniz mümkün.

portakal-karanfil-oda-parfümü

Karafilleri saplarken yaratıcılığınız konuşturup güzel şekiller de verebilirsiniz böylece daha dekoratif görünümlü bir oda parfümü elde etmeniz mümkün. Hem dekorasyon hem de hoş koku elde etmek için kullanabileceğiniz ev aksesuarları yapmak işte bu kadar kolay. İyi günlerde kullanın.

portakal-karanfil-oda-parfümü-2

2 Comments

  1. gaziemirrentacar 25 Ağustos 2015 Cevapla
  2. ersagorganik 29 Ağustos 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe