Sakallı ipten klozet takımı yapımı

Banyonuzda hem şık bir görüntü yakalamak hem de daha temiz bir ortam yaratmak istiyorsanız kısa zamanda yapabileceğiniz en doğru şey sakallı iplerle klozet takımı yapmak olacaktır. Kendin yap ev aksesuarları içerisinde değerlendirebileceğiniz en basit uygulamalardan biri olan projemiz için öncelikle temin etmemiz gerekenlere bir göz atalım.

Klozet takımı yapımı için gereki malzemeler

-1 kg sakallı ip( 250 gramı çiçek,100 gram çiçeğin ortası,150 gram dalı için ve ve aynı tonlarda normal örgü ile karıştırmak için)
-7 numara şiş gerekli olan malzemelerdir.

Sakallı ipten klozet takımı yapımı

Yapımında ise ilk olarak klozet takımının dikdörtgen zemini 80 ilmekle ve zeminin boyu 100 cm, eni ise 65 cm olacak şekilde örülür.

Daha sonra klozetin kapağı için de 80 ilmek başlanır ancak 65 ilmeğine gelindiğinde kenarlarda 30 ilmek kalacak şekilde ortadaki 20 ilmek yuvarlak şekil verilerek kesilir.

30 ilmek olan kısımlarda 15 cm örülür ve klozetin kapak kısmı da 10 ilmek ile kenarlarla arttırılarak oval bir şekle getirilir.

Bu örme işlemi bittikten sonra kapağına bağlanabilmesi için aynı ipten zincir çekilir. Çiçeğin parçaları için ise 3 ilmek ile başlanıp kenarlardan arttırılarak istediğiniz boyutta örülür.

Dikilme zamanında ise elyaf kullanılır. Orta kısmı ise yuvarlak örülür ve yine altında elyafla dikilir. Daha sonra çiçeğin dal kısmı isteğinize göre genişlikte örülür ve zemine dikilir.(dikilirken ortasına elyaf konulur)

En son bitmiş hali de resimde gördüğünüz gibidir. Farklı kendin yap projelerinde görüşmek üzere…

kendin yap, klozet takımı

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe