Silgili USB Flash Bellek Yapımı

Okulların açılmasıyla birlikte çocukların bitmek bilmeyen ihtiyaçlarına yenileri eklenmiş oldu. Kalem, silgi, defterin yanı sıra artık usb flash bellekler de teknoloji devri çocuklarının en çok kullandığı araçların başında geliyor. Bu nedenle biz de bu iki elzem şeyi birleştiren basit diy projeleri paylaşmak istedik. Silgi görünümlü flash bellek için gerekli malzemelerimiz aşağıda gördüğünüz gibi. Ekstra olarak ufak bir el matkabınız varsa daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

silgi-flash-bellek-1

İlk olarak silgimizi usb belleğimizin boyutuna göre ortasından bir tık daha ilerde olacak şekilde ikiye bölüyoruz. Bu aşamada referans olarak kullanacağınız silgi ve flaş belleğinizi almanız önemli zira öteki türlü silginizi ziyan edebilirsiniz.

silgi-flash-bellek-2

Silgimizi kestikten sonra sıra usb belleğimizin dış kabınız çıkartmaya geldi. Çoğu usb bellekte bunu birkaç tırnak hareketiyle halledebiliyoruz. Daha kompakt bir belleğiniz varsa meyve bıçağı gibi sivri uçlu şeyler kullanabilirsiniz.

silgi-flash-bellek-3

Ve işin en dikkat isteyen bölümüne geldik. Silgimizin içini küçük el matkabı yardımıyla oyacağız ancak matrap yoksa kalın yorgan iğnesi de kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken oyma işleminin ne eksik ne fazla yapılması. Aşırıya kaçarsanız silginiz bölünebilir ya da usb belleğiniz içine tam oturmayabilir. Aynı şekilde kapak kısmını da dikkatlice oymak gerekiyor.

silgi-flash-bellek-4

Oyma işleminin ardından dış kabını çıkarttığımız belleğimizi içine yerleştiriyoruz.

silgi-flash-bellek-5

Silgili usb flaş belleğimiz kullanıma hazır!

silgi-flash-bellek-6

Öğrenciler için farklı bir kendin yap projesine gözatmak isterseniz
Keçeden Kalemlik Yapımı konumuza bakabilirsiniz.

Kaynak: http://www.instructables.com/id/Pink-Eraser-USB-Flash-Drive/?ALLSTEPS

2 Comments

  1. Medyum cüneyt 21 Ekim 2015 Cevapla
  2. İndirim Kodu 23 Nisan 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe