Taç Toka Yapımı

Dolabınızda lekeli ya da artık küçük geldiğinden kullanamadığınız tişörtler varsa bunları çok basit bir kendin yap projesi ile taç toka yapımı için kullanabilirsiniz. Böylece hem eskileri değerlendirmiş hem de güzel vakit geçirerek çocuğunuz ya da kendiniz için hoş bir el yapımı toka sahibi olabilirsiniz. Taç toka nasıl yapılır kısmına geçmeden önce kısaca kullanacağımız malzemelere bir göz atalım. Hemen hepsi zaten elinizde bulunan ya da kolayca temin edebileceğiniz cinsten şeyler olacak.

Taç Toka Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Artık kullanmadığınız tişörtler
  • Tercihen düz bir plastik taç toka
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Taç Toka Yapımı

  1. Adım: Tişörtlerimizi keserek şeritler elde edelim. Elinizdeki düz taç tokanın genişliğine göre yaklaşık 2 metre uzunluğunda şeritler kesmeniz yeterli olacaktır. Bu ölçüleri elinizdeki malzemeye göre göz kararı olarak kendinize uygun şekilde değiştirebilirsiniz. Projede üç farklı tişört kullanılmış. Siz elinizdeki tişörtler farklı renk kombinasyonları üretebilirsiniz.
Taç Toka Yapımı

Taç Toka Yapımı

  1.  Adım: Tercihen düz renk şeridi taç tokanın bir ucuna yapıştırın ve etrafını güzelce saracak şekilde yerleştirip diğer ucundan sabitleyin.
Taç Toka Yapımı

Taç Toka Yapımı

  1. Adım: İki farklı renkteki şeritlerinizle basit bir örgü oluşturarak bir önceki adımda zeminini oluşturduğunuz tokanın üzerine yapıştırıcı ile güzelce monte edin. Fazlalıkları kestikten sonra bir süre kurumaya bırakın. El yapımı taç toka kullanıma hazırdır.
El yapımı taç toka

El yapımı taç toka

El yapımı taç toka - yandan görünüş

El yapımı taç toka – yandan görünüş

El yapımı taç toka - Üstten görünüş

El yapımı taç toka – Üstten görünüş

Son derece kolay diy projeleri arasında gösterebileceğimiz bu resimli anlatım ile tişörtten neler yapılır diye düşünenlere güzel ve basit bir fikir verdik. El yapımı aksesuarlar için paylaştığımız diğer kendin yap projelerine aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Başka projelerde görüşmek üzere…

Saç bandı yapımı

Saç Boyası Yapımı

Bohem Toka Yapımı

 

Kaynak: http://craftsbyamanda.com/braided-recycled-t-shirt-headband/

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe