Telefon kılıfı tasarlama – Kendin Yap

Akıllı telefonların artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdiği şu günlerde onunla bağlantılı birçok aksesuarı da hemen her gün kullanır olduk. Telefon aksesuarları denince de akla ilk gelen şey tabii ki telefon kılıfı oluyor. Piyasada çeşit çeşit renk telefon kılıfları bulmak mümkün ancak tabii ki hiçbiri el yapımı telefon kılıfı kadar size özel olamaz. Bu nedenle biz de kolayca bulabileceğiniz malzemelerle kendin yap telefon kılıfı tarifi paylaşmak istedik. Telefon kılıfı tasarlama işine geçmeden önce kısaca gerekli malzemeleri sayalım: tercihen 2 adet plastik kılıf, yapı marketlerde bulabileceğiniz bir adet zigzag makas, kırtasiyelerden alabileceğiniz yapışkanlı şerit kağıt, akrilik boyalar, biraz pamuk ve mod podge dekupaj tutkalı. Tutkalı bulamazsanız saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Telefon kılıfı yapılışı için öncelikle zigzag makasla kılıflarımızın eninde 8-9 adet yapışkanlı şeridimizden kesitler alıyoruz ve kılıfımızın üstüne eşit aralıklarla yapıştırıyoruz.

kendin yap telefon kılıfı

Daha sonra akrilik boyalarımızla paşa gönlümüz nasıl istiyorsa o şekilde bir açıktan koyuya doğru desen renklendirmesi yapıyoruz.

telefon kılıfı nasıl süslenir

Bir süre bekledikten sonra yapışkanlı şeritlerimizi çıkarıyoruz. Çıkardığınız şeritleri başka bir kılıfı süslemek için kullanabilirsiniz.

telefon kılıfı tasarla

Son olarak kılıfımızı dekupaj tutkalı sürüp kurumaya bırakıyoruz ki rengi akmasın.

telefon kılıfı yapımı

Kendin yap telefon kılıfımız hazır! Siz de aynı mantığı kullanarak çok daha yaratıcı işler çıkartabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!

telefon kılıfı tasarlama

3 Comments

  1. Menekşe 20 Ağustos 2015 Cevapla
  2. ilahi radyo 29 Ağustos 2015 Cevapla
  3. berke 7 Eylül 2015 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe