Tığ İşi Kare Motif Yapımı Resimli Anlatım

Tığ işi yapmak genç kızlarımızın ve ev hanımlarının en sevgiği örgü işleri arasında yer almakta. Tığ işi yapımı hem basit olması hem de farklı aksesuarlar ve giyim eşyaları yapımına imkan sağladığı için el işi yapan bayanlar tarafından çok sevilmekte. Yeni başlayan biri olarak tığ işi neler yapılır diye merak ediyorsanız internette ufak bir tarama ile görebileceğiniz gibi tığ işi bebek battaniyesi ya da bebek hırkaları tutun da kırlent ya da koltuk örtüsü gibi birçok ev eşyası için tığ işi motifler kullanıldığını görebilirsiniz. Bizim de sitemizde sık sık yer verdiğimiz gibi tığ işi patik yapımı bu tekniğin neredeyse en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Tabii bunları yapabilmek için öncelikle evde tığ işi yapımı için uğraşarak tekniğinizi geliştirmelisiniz. Tekniğinizi geliştirmek için de yapabileceğiniz en iyi pratik tığ işi kare motif yapımı. Tığ işi kare motif yapımı ile elde edeceğiniz harika desenleri ister tek başına lif olarak kullanın isterseniz çeşitli birleştirme teknikleri uygulayarak battaniye, şal gibi daha büyük ebatlı örgü işleri elde edin. Orası artık tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve biraz da yaratıcılığınıza kalıyor.

tığ işi kare motif yapımı

tığ işi kare motif yapımı

Eğer tığ ile örgü örmeye yeni başladıysanız bu tarz büyük çaplı kendin yap projeleri başlangıçta size zor gelebilir. Tığ işi resimli anlatım ve anlatımlı videoları izleyerek biraz pratikle siz de görünce imrendirecek şeyler yapabilirsiniz. Yaptıkça elleriniz alışacak ve farklı tığ işi motifler arayışına gireceksiniz. Birbirinden güzel renkli yuvarlak kare tığ işi motifler için sitemizde arama yapabilirsiniz. Bugün sizlerle çok da basit olmayan biraz profesyonel gözlere hitap eden bir tığ işi kare motif paylaşıyoruz. Lif olarak kullanabileceğiniz bu renkli motifi seveceğinizi umuyoruz. Farklı lif örnekleri için arama kısmınız kullanabilir ya da aşağıda verdiğimiz bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Resimli Anlatım

tığ işi kare motif yapımı anlatımlı

tig-isi-2

tig-isi-3

tig-isi-4

tig-isi-5

tig-isi-6

tig-isi-7

tig-isi-8

tig-isi-9

tig-isi-10

tig-isi-11

tig-isi-12

tig-isi-13

tig-isi-14

tig-isi-15

tig-isi-16

tig-isi-17

tig-isi-18

tig-isi-19

tig-isi-20

tig-isi-21

tig-isi-22

tig-isi-23

tig-isi-24

tig-isi-25

tig-isi-26

tig-isi-27

tig-isi-28

tığ işi kare motif yapımı

tığ işi kare motif yapımı

 

tığ işi kare motif yapımı

tığ işi kare motif yapımı

Örgü işlerine meraklıysanız ilginizi çekebilecek daha önce paylaştığımız konulara aşağıdaki bağlantılara tıklayarak erişebilirsiniz.

Tığ işi bileklik modelleri ve yapılışları

Tığ ile yapılmış lif örnekleri ve yapılışı

Yeni Lif Örnekleri 2016

Yeni Lif Örnekleri ve Modelleri 

Hayvan Motifli Lif Örnekleri

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe