Yeni Oje Desenleri ve Yapılışları

Oje sürmek hemen her genç kızın ve kadının severek yaptığı bir güzelleşme işlemidir. Renk seçiminden uygulanışına hatta silinmesine kadar her adımı ayrı bir olay olan oje sürmek artık bambaşka bir mecraya doğru akmış durumda. Öyle ki tek renk oje sürmek özellikle gençler arasında çok demode ve sıradan bulunmaya başladı. Yaratıcı insanların paylaştığı oje desenleri resmen tırnak üzerinde yapılan mini bir sanat aktivitesine dönüştü. İnternet gençliğinin hemen özümsediği bu güzel akıma biz de yeni oje desenleri ve yapılışları derlememizle katkı sunalım istedik.

Kolay oje modelleri ve yapılışları

Anlatımların hemen hemen hepsi yabancı olduğu için bazılarını elimizden geldiğince Türkçe sunmaya çalışacağız. Ancak şunu unutmamak lazım oje desenleri nasıl yapılır diye merak edip baktığınızda yapılış mantıklarının aynı olduğunu görürsünüz. Ya farklı renkte birkaç kat oje ile bir kompozisyon yaratılır ya da daha keskin motifler elde etmek için yapışmayan kağıtlar, ince uçlu noktalama gereçleri kullanılır. Oje modelleri yapılışlarını resimli anlatımlardan uygulamaya çalışırken aklınızda bulunsun, orada gösterilen her şeyi birebir bulup aynen uygulamak zorunda değilsiniz, aynı etkiyi farklı gereçler kullanarak da verebilirsiniz.

Kar taneli oje deseni yapımı

Kış mevsimine uygun harika bir oje modeli olan bu kar taneli oje deseni yapımı aslında göründüğünden daha basit. Öncelikle temizlediğimiz tırnağımızın üstüne bir kat kırmızı oje sürüyoruz. Biraz bekledikten sonra gümüş simli oje bir kat daha atıyoruz. Daha sonra tırnağımızın sağ alt köşesine beyaz oje ile bir X çizip ortasından da düz bir çizgi geçiriyoruz. Elde ettiğimiz şeklinde uç kısımlarına kısa ikişer çentik atarak kar tanesi motifimizi bitiriyoruz. Son olarak bir kat da cila sürüp kurumasını bekliyoruz. Gördüğünüz gibi bu iş aslında biraz el hakimiyeti ve bol bol ilham gerektiriyor.

Oje-Desenleri-Yapılışları-2015-10

2 Comments

  1. Makyaj 19 Ocak 2016 Cevapla
  2. Makyaj 2016 4 Şubat 2016 Cevapla

Leave a Reply

Bumerang - Yazarkafe